اسماعیل محمدنژاد / Esma'eil Mohammad-Nezhad
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ اسماعیل محمدنژاد / Esma'eil Mohammad-Nezhad ا. مـحـمــدنــژاد مجید مصطفوی بهرنگ قدرتی SAEID DAVARI مصطفی مردانی mostafa mardani بـیــ ـ ـ ـنام بـ ـ ـ ـانو کوروش اصلانی مینا.س آذین پارسا حمید رفیعی / Hamid Rafiee سید حسین قوامی مسعود ساکی احمد مسرت یک عاشق ایرانی مهدی موحدی امین بینام بانو
آرشیو وبلاگ
      گروه فرهنگ و هنر (***'گروه فرهنگ و هنر...پاتوقی برای فرهیختگان...***به گروه فرهنگ و هنر خوش آمدید******گروه فرهنگ و هنر نخستین مجله ی اینترنتی فرهنگی ، هنری ، اجتماعی و تفریحی فنز پرشین بلاگ است******)
مصاحبه با نوجوان موفق امیرحسین خلیلی نویسنده: - ۱۳٩٠/۳/۳٠

   

 

امیر حسین خلیلی:


احساس میکنم پرشین بلاگ منو

 

تو نوشتنم بزرگ کرد...

 

 

مصاحبه داریم توووووپ...

میگی نه...

بپر بیا ادامه مطلب...

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
فراخوان بزرگ فرهنگ و هنر نویسنده: اسماعیل محمدنژاد / Esma'eil Mohammad-Nezhad - ۱۳٩٠/۳/٢٩

بسمه تعالی

 

اسماعیل محمدنژاد ستاره - ز

با سبزترین و آفتابی ترین درودها به وبلاگ نویسان ایران عزیز

 گروه فرهنگ و هنر مدتی است که در جهت ارتقاء فرهنگ مجازی گام در راهی نو در عرصه ی وبلاگ نویسی نهاده است و در این راه هنرمندان بزرگ و بی ریایی این گروه را همراهی کرده و ما را تنها نگذاشته اند.

گروه فرهنگ و هنر جهت تکمیل همکاران در بخشهای موجود و اضافه نمودن بخش های جدید به بخش های متنوع وبلاگ فراخوان بزرگ خود را اعلام می کند و همه ی وبلاگ نویسان پرشین بلاگ بزرگ با هر سنی می توانند علاقه مندی خود را به عضو شدن در هر یک از بخش ها که توانایی همکاری در آن را دارند اعلام نمایند.

بخش های مورد نظر را در ادامه ی این فراخوان مشاهده می نمایید:

       
         

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
عذرخواهی نویسنده: اسماعیل محمدنژاد / Esma'eil Mohammad-Nezhad - ۱۳٩٠/۳/٢٩

 

از همراهی شما خوانندگان گرامی، تا به این لحظه با وبلاگ نوپای گروه فرهنگ و هنر، کمال تشکر را داریم.

بدین وسیله بابت به روز نشدن بخش عکاسی و نقاشی در تاریخ مقرر، عذرخواهی میکنیم. امیدواریم به زودی مشکل جناب آقای مهدی موحدی،‌مدیر عزیز این بخش،‌ حل شده و ما را از دانش خود در این زمینه، بهره مند سازند.

       
         

 

  نظرات ()
جــــــــواب مـــســـــابقه شماره 1 نویسنده: - ۱۳٩٠/۳/٢٦

جیگملای من!!

دستتون واقعا متشکریم به خاطر شرکتیدنتون توی اولین دوره ی مسابقه بروبچ محله!

تا ٢۵خرداد مهلت شرکت در مسابقه بود،از بین شرکت کنندگان یه نفر به قید قرعه انتخابیده شد و میتونید بنر وبش رو گوشه وبلاگ گروه فرهنگ وهنر ببینید.

اما...آهـــــای اونایی ک میگفتین سخته...مشکله...حوصله ندارم فکر کنم...

حضورم ب عرضتون برسونه ک فقط چند دقیقه سرچیدن تو اینترنت لازم بود تا جوابا رو پیدا کنید!!

 اما جوابا :

جواب سوال 1 :  گزینه 3 یعنی سال 1381

جواب سوال 2 : گزینه 3 یعنی مهدی بوترابی - اقلیما پولادزاده

جواب سوال 3 : این یکی گزینه 1 !! سال 1386

 

و اما برندمون!!

واسه دیدن برنده بپر بیا ادامه مطلب....


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
روز پدر مبارک نویسنده: ا. مـحـمــدنــژاد - ۱۳٩٠/۳/٢٥

روز پدر مبارک

 

ولادت مولای متقیان حضرت علی ( ع ) و روز پدر بر همگان مبارک. سایه ی پر برکت پدران همیشه بر سرمان باشد...

  نظرات ()
روز وبلاگ فارسی و تاریخچه ی نخستین سرویس وبلاگ دهی فارسی نویسنده: ا. مـحـمــدنــژاد - ۱۳٩٠/۳/٢۳

 

 

اسماعیل محمدنژاد

امروز 23 خرداد 1390 ، آغاز  دهمین سال  فعالیت رسمی پرشین بلاگ  است که بنام روز وبلاگ فارسی نام نهاده شده است. این نامگذاری از آن جهت است که پرشین بلاگ نخستین سرویس وبلاگ دهی فارسی است.این روز را به مدیران و بنیان گذاران پرشین بلاگ و همچنین به وبلاگ نویسان فارسی زبان تبریک عرض می کنم.

به نقل از وبلاگ خبر پرشین بلاگ " تا پایان سال 1382 پرشین بلاگ میزبان دهها هزار وبلاگ گردید و توانست به تنهایی رتبه زبان فارسی در اینترنت را به سطح چهارم جهان برساند."

گرچه امروزه وبلاگ نویسی امری ناشناخته نیست و همچنین هر روز سرویس های جدید  وبلاگدهی فارسی به جمع این سرویس ها اضافه می شوند ، اما در شروع فعالیت پرشین بلاگ این امر ناشناخته و رسیدن به این مهم ، همت والا و جسارت فراوانی می طلبید که خوشبختانه مدیران شایسته ی پرشین بلاگ دارای این ویژگی ها بودند.لازم به گفتن نیست که همیشه سخت ترین کار ،نهادن اولین گام در راهی نو است.

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
فراخوان گونه.. نویسنده: احمد مسرت - ۱۳٩٠/۳/٢٢

بدینوسیله مدیریت بخش " فیلم و تئاتر " در راستای اهداف خود مبنی بر اطلاع رسانی در ارتباط با اجراهای روی صحنه در سراسر کشور و فیلم های در حال اکران ؛ از عموم ذوستان دعوت می کند اخبار اجراهای خود را قبل از اجرا به این مدیریت اعلام کنند تا به اطلاع عموم برسد.      

ahmad.masarrat@yahoo.com

a.masarrat@gmail.com

 

  نظرات ()
بخش "فیلم و تئاتر" وعده گاه عاشقان دردمند و دردمندان عاشقش نویسنده: احمد مسرت - ۱۳٩٠/۳/٢۱

در اولین گام ، قصد داریم تمام دلدادگان را فرابخوانیم تا در زیر نور هرچند کم سوی صحنه ایجاد شده ی ما گرد آیند تا شعله اش فروزانتر و نورش را پر فروغ تر گردانیم .. آهنگ و نیت مان پرداخت بی حاشیه به ماهیت هنر نمایش و تاثیرات آن بر غنای فرهنگ است و تاثیر پذیری اش از فرهنگ غنی .. دست نیازمان  بسوی دل سپردگان این تفکر دراز است ...

       
         

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مهلت شرکت در مسابقه ی شماره 1 نویسنده: اسماعیل محمدنژاد / Esma'eil Mohammad-Nezhad - ۱۳٩٠/۳/٢٠

سلام و درود به مخاطبین عزیز گروه فرهنگ و هنر

مهلت ارسال پاسخ های مسابقه ی شماره ی 1 تا روز 25 خرداد می باشد.شما میتوانید از طریق ایمیل " بچه های محله ی پرشین بلاگ " که در منوی وبلاگ قابل مشاهده است و یا از طریق نظر خصوصی در پست مربوط به مسابقه ، پاسخ هایتان را برای ما ارسال نمایید.

  نظرات ()
تازه های کتاب نویسنده: مجید مصطفوی - ۱۳٩٠/۳/۱٧

 

 

 

 

 

       کلام اول

 فرهنگ کتاب وکتابخوانی اگرچه دامنه گسترده ای دارد ولی بنا به دلایلی مورد کم توجهی جامعه  قرار گرفته است . چنان که بازار کتاب با رکود فروش مواجه است . در عوض بازار نشر پشت سر هم به چاپ کتاب می پردازد .آن هم کتابهای آبکی از جمله کتابهای دانستنیهای زناشویی . ( حیرانم با این همه کتاب های زناشویی چرا در صد طلاق هر روز بیشتر می شود ) کوچک تر که بودیم به ما می گفتند هر کتابی را نخوانید بزرگتر که شدیم و سرانگشتان بلورین ما با قلم زرین تماس گرفت گفتند هرچه دستت رسید بخوان کی می نویسد مهم نیست چی می نویسد مهم است . یه کمی طولی رشد کردیم گفتند کتابهای را بخوان که وسعت بی کران را به تو نشان می دهند نه حجم شوره زار را. و برای نیل به این هدف دو راه داری یا کتابهای تاریخی بخوانی یا روانشناسی . به هر حال برای رسیدن به آن وسعت بی کران باید چشم انداز بی کران نیز داشت .عرضی رشد نکرده بودیم که گفتند کتابهای را بخوان که به اصطلاح زیر زمینی است . مثل رمانهای ر.ا. بزرگتر که شدیم توانستیم رنگ سفید را از مشکی تشخیص دهیم فهمیدیم سونامی در مطالعات ایران زمین رخ داده است و روزانه مردم یک دقیقه مطالعه میکنند آن هم نوشته های زرد را می خوانند.

 حال که بیشتر متفکر می شوم می بینم  نویسنده ها راست می گفتند که ما برای دل خود می نویسیم .

     

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مسابقه.......................شماره 1.................مسابقه نویسنده: - ۱۳٩٠/۳/۱۳

 

 

مـــســــــــابـــقـــه مسابقه مسابقه مسابقه مسابقه

 

ســــــــــهــــــــــــلام...

همه نیگاها اینجااااا.....

حواسا اینجا.....

مسابقه داریم

 

بپر بیا ادامه مطلب....


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نقد آلبوم نویسنده: بهرنگ قدرتی - ۱۳٩٠/۳/۱٠

به قلم بهرنگ قدرتی

 

 

 

نقد و بررسی آلبوم بی واژه

با صدای محمد اصفهانی

 نقد و بررسی آلبوم بی واژه

چند روزی است که آلبوم بی واژه ی محمد اصفهانی منتشر شده است و حرف و حدیث های بسیاری در مورد خوب و یا بد بودن آلبوم در سایت های موسیقی نقل شده است. بسیار دیگر نیز به حاشیه ی بیشتری رفته و سنگ خواننده های مورد علاقه خود را به سینه می زنند. اگر قرار باشد که راجع به چیزی نظر صِرفِ مثبت یا منفی بدهیم پس فقط اظهار نظر کرده ایم که با نقد فاصله بسیاری دارد. بنظر من در نقد می بایست جانب انصاف را رعایت کنیم. همانقدر که نکات بد را می بینیم، نکات خوب را هم ببینیم. هدف منتقدین ارتقای سطح کیفی آثار است نه تخریب آن و حتی نه تشویق کورکورانه. امیدوارم که در همه ی شئونات زندگی جانب اعتدال را رعایت کنیم. حال پس از این مقدمه ی حاشیه ای به نقد و بررسی قطعات این آلبوم می پردازیم:      

 

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
سلام نویسنده: سید حسین قوامی - ۱۳٩٠/۳/٥

 

«شروع» حس غریب و بدیعی است. حس تولد و آغاز. حس تغییر و تحول و سفر از «حال» به «آینده».

برای همین است که همواره با هر شروعی، حسی مانند دلهره‌ی قبل از امتحان، ته دل‌مان سرک می‌کشد و سئوال‌هایی را گوشه‌ی ذهن‌مان می‌نشاند و باغ «چرا» و «چگونه» می‌رویاند.

اما «سلام»، کوتاه‌ترین و بهترین شروعی است که دل را قرص می‌کند.

پس دوباره و سه باره و صدباره؛ سلام می‌کنم به تک تک شما دوستان گرامی.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
فراخوان گروه فرهنگ و هنر نویسنده: ا. مـحـمــدنــژاد - ۱۳٩٠/۳/۱

گروه فرهنگ و هنر فنز پرشین بلاگ برای تکمیل بخش های خود عضوگیری می نماید:
این گروه شامل بخش های موسیقی ، کتاب و فرهنگ کتاب خوانی ، شعر و داستان نویسی ، فیلم و تئاتر ، نقاشی و عکاسی و همچنین بخش تفریحی گروه که بچه های محله ی پرشین بلاگ است می باشد.
علاقه مندان برای عضویت در هرکدام از بخش ها می توانند با ایمیل بنده که در منوی وبلاگ مشاهده می نمایند تماس حاصل نمایند.

http://cultural-art.persianblog.ir

  نظرات ()
راه نو نویسنده: ا. مـحـمــدنــژاد - ۱۳٩٠/۳/۱

بنام تک معبود قابل ستایش...

گروه فرهنگ و هنر قدم در راهی نو نهاده و امید داریم در راه سختی که در پیش داریم همراه ما و گروه باشید و ما نیز بتوانیم قدم های آتی را محکم برداریم...

در این ماه منتظر مطالب خواندنی اعضای محترم گروه باشید.

این وبلاگ طبق برنامه ی زمان بندی که قبلا اعلام شده و همچنین در صفحات وبلاگ قابل مشاهده است بروز رسانی خواهد شد.

همچنین همراهان ما می توانند در گروه پردیس فرهنگ و هنر به ما بپیوندند.

http://www.mypardis.com/Hobbies/persianblogparish

مدیر و سردبیر گروه

  نظرات ()
مطالب اخیر An Essay چرا وبلاگی با آدرس مورد نظر پیدا نمی‌شود؟! وبلاگ تشابهات کاریکاتوری دانلود رمان دختری که حرف نمی‌زد کتاب خرداد92 فراخوان گروه فرهنگ و هنر برای وبلاگ نویسان پست آزاد جاذبه‌های جادویی فوتبال در برنامه نود عکاسی خبری - قسمت 2 کتاب شهریور
کلمات کلیدی وبلاگ گروه فرهنگ و هنر (۱۱٤) آشپزی (۳٠) اسماعیل محمدنژاد (٢۱) فنز پرشین بلاگ (٢۱) بچه های محله (۱٧) عکاسی (۱٥) کتاب و فرهنگ کتاب خوانی (۱۳) بی نام بانو (۱۳) آموزش (۱٠) آموزش عکاسی (۱٠) صبا (۱٠) مسابقه (٩) فیلم و تئاتر (٩) احمد مسرت (۸) خوشنویسی (۸) پرشین بلاگ (۸) موسیقی (٧) داستان نویسی (٧) کوچه باغ (٧) دکتر مهدی بوترابی (٧) مهدیه خردمند (٧) سیدحسین قوامی (٦) صبا ح (٦) مجید مصطفوی (٦) ماهنامه الکترونیک (٦) بهرنگ قدرتی (٦) نقاشی (٥) سر دبیر (٥) تاریخچه عکاسی (٥) مسعود ساکی (٥) بینام بانو (٥) کتابخانه ی الکترونیک (٥) مصاحبه (٤) پرتره (٤) فراخوان (۳) کاریکاتور (۳) ستاره (۳) ماه محرم (۳) دسرها (۳) جواب مسابقه (۳) شعر و داستان نویسی (۳) سرویس وبلاگ فارسی (۳) سعید داوری (۳) شیرینی ها (۳) ماه رمضان (٢) مهدی موحدی (٢) سفره آرایی (٢) عکاسی خبری (٢) ادبیات (٢) download (٢) مدیر (٢) صدا و سیما (٢) داستان کوتاه (٢) ebook (٢) ماه مبارک رمضان (٢) روز وبلاگ فارسی (٢) مرور کتاب (٢) خونه ی مهربونی (٢) میناس (٢) شروینسا (٢) موسیقی نمایش (٢) کوکو ها (٢) ترشی ها (٢) کتابهای که باید خواند (٢) شیرینی پفکی گردویی (۱) ترشی کلم قرمز (۱) دانلود مقاله تاریخ نقاشی (۱) اسنک ها (۱) نون پنیر سبزی (۱) پرفروشهای2011 (۱) تزیین فرنی (۱) ماکروگرافی (۱) رضا یزدانی ساعت فراموشی (۱) بهروز پایگان میلاد عدل (۱) کیک چایی و دارچین (۱) شیرینی دو رنگ کره ای (۱) تزئینات عید نوروز (۱) طبیعت و کتاب (۱) english story (۱) بزمرگی (۱) فرهنگ و هنر بومی (۱) حمید رفیعی (۱) تاسوعی حسینی (۱) حمله به سرویس های وبلاگدهی (۱) پرچم ایران در طول تاریخ (۱) کتاب تیر (۱) زوال کلنل (۱) زلزله زدگان آذربایجان (۱) کتاب شهریور (۱) کتاب خرداد (۱) داستانهای کوتاه رمانتیک انگلیسی (۱) ترشی ونوشک (۱) دستمال سفره به شکل گل (۱) رمان جنایی (۱) شنیسل مرغ (۱) کشک بادنجان (۱) محمدرضا مداحیان (۱) شنیسل ها (۱) املت ها (۱) املت سبزیجات و قارچ (۱) پیتزا ها (۱) smptheme (۱) عدس پلوی نذری (۱) پیتزا سبزیجات و گوشت (۱) داریوش عابدی (۱) کیک خامه ای (۱) دنات (۱) برج سنبله (۱) دوشیزه ی شهریور (۱) لکه زدایی (۱) میرزا قاسمی (۱) تله فیلم آدم آهنی (۱) تئاتر پست مدرن (۱) پرفورمنس ارت (۱) ضرغام مهرگان فرد (۱) علی شهبازی گیتار (۱) رضا تاجبخش پیانو (۱) شبکه ی شما (۱) تخم مرغ سرامیکی (۱) پیامبری هنرمند (۱) نقد و بررسی آلبوم بی واژه (۱) محمدطاها (۱) سی سی (۱) ترکیب بندی در عکاسی (۱) google-گوگل (۱) page rank-پیج رنک (۱) cultural-art (۱) اصطلاحات آشپزی (۱) کاراکتر سازی (۱) نقد تاریخی (۱) جان آپتون (۱) حلیم بانجون (۱) فرهنگی-هنری-اجتماعی (۱) کتاب آبان (۱) کمی آنطرف تر از دیروز! (۱) فلافل لبنانی (۱) سنگ نگاری (۱) نقاشی روی سفال (۱) نمایش صوتی (۱) ادبیات ما (۱) عناصر اصلی داستان نویسی (۱) فریدون آسرایی خاطرات گمشده (۱) پاشا یثربی سروش دادخواه (۱) سیدعباس سجادی (۱) لاله از آفتاب می گوید (۱) نشر شاهد (۱) کوفته ها (۱) توهم (۱) دوربین عکاسی (۱) کوکوی سیب زمینی (۱) علی صادقی (۱) میلاد حضرت فاطمه (۱) روز پدر (۱) نقاشی قهوه خانه ای (۱) پردیس من (۱) فعالیت داوطلبانه (۱) میهن بلاگ (۱) کابوس (۱) تروریسم (۱) شله زرد (۱) آغاز (۱) لاهیجان (۱) نیمه شعبان (۱) نکات خانه داری (۱) دفاع مقدس (۱) محمد اصفهانی (۱) گوسفند (۱) تولد پرشین بلاگ (۱) معرفی رمان (۱) مانی (۱) اولین ها (۱) ولادت حضرت علی (۱) قیصر امین پور (۱) نوربالا (۱) شهریور (۱) امام زمان (عج) (۱) روز زن (۱) کربلا (۱) نمایش (۱) روانشناسی (۱) ختم قرآن (۱) سخن بزرگان (۱) نشر چشمه (۱) نوروز (۱) شازده کوچولو (۱) بلاگفا (۱) نظرات (۱) میلاد (۱) تهران (۱) ادبی (۱) ایران (۱) شهید (۱) مترو (۱) نقد (۱) اجتماعی (۱) دستمال سفره (۱) مسابقه کتاب خوانی (۱) حضرت زینب (س) (۱) اندیشه فولادوند (۱) تازه های کتاب (۱) بهارانه (۱) همه پرسی (۱) بوی ماه مهر (۱) میلاد امام حسن مجتبی (ع) (۱) شیر برنج (۱) برنامه نود (۱) دسر ها (۱) عکاسی ماکرو (۱) romantic (۱) the little prince (۱) سمن (۱) پیامک عید قربان (۱) لوئی ژاک مانده داگر (۱) سالاد میوه (۱) نیما مسیحا (۱) تواب (۱) مسعود همایونی (۱) برنده مسابقه (۱) نگار نیک نفس (۱) کیک ها (۱) زویا پیرزاد (۱) نقد فیلم درباره ی الی (۱) مصطفی مردانی (۱) حدیث میر امینی (۱) حسین غیاثی (۱) سالاد ها (۱) نوشیدنی ها (۱) قهوه ترک (۱) پاناروما (۱) عظیمی نژاد+کهن دیری (۱) خورشت خلال (۱) تابستان و کتاب (۱) شیرینی خشک (۱) سارا سالار (۱) تیرامیسو (۱) عید قربان (۱) عکاسی در سفر (۱) آذین پارسا (۱) کیک اسفنجی (۱) سایه سپید (۱) خورشت ها (۱) چهل منبر (۱) سینا دادخواه (۱) مدیران پرشین بلاگ (۱) مرباها (۱) کوروش اصلانی (۱) فرنی (۱) تخم مرغ چینی (۱) مترجم زبان انگلیسی (۱) ترانه های دریایی (۱) کیک خونگی (۱) فریبا کلهر (۱)
دوستان من کلبه ی ایرانیان دلنوشته های یک ستاره یک عاشق ایرانی M A S T E R M U S I C کوروش اصلانی صحنه آموزشی گروه هنری رجا, گروه مطبوعاتی قلم اندیشان گالری عکس گل سرخ جوانه ،. داستان روز کودکان پرشین بلاگ پرشین بلاگ اخبار پرشین بلاگ سایت رسمی فنز پرشین بلاگ باشگاه هواداران پرشین بلاگ مصاحبه با وبلاگ نویسان پرشین بلاگ تار ستار مصطفی مردانی وار ثانیه های مهافتابی چکامه وب شخصی مسعود ساکی آشپزی - فوتو بلاگ Suntoons زمان بی کرانه،ايران جاودانه،اکرنه سایت رسمی اقلیما پولادزاده مجله ی ادبی گیور وبلاگ دکتر دات آی آر دانشجویان رشته رباتیک پیام نور آریانیکا پرتال زیگور طراح قالب