اسماعیل محمدنژاد / Esma'eil Mohammad-Nezhad
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ اسماعیل محمدنژاد / Esma'eil Mohammad-Nezhad ا. مـحـمــدنــژاد مجید مصطفوی بهرنگ قدرتی SAEID DAVARI مصطفی مردانی mostafa mardani بـیــ ـ ـ ـنام بـ ـ ـ ـانو کوروش اصلانی مینا.س آذین پارسا حمید رفیعی / Hamid Rafiee سید حسین قوامی مسعود ساکی احمد مسرت یک عاشق ایرانی مهدی موحدی امین بینام بانو
آرشیو وبلاگ
      گروه فرهنگ و هنر (***'گروه فرهنگ و هنر...پاتوقی برای فرهیختگان...***به گروه فرهنگ و هنر خوش آمدید******گروه فرهنگ و هنر نخستین مجله ی اینترنتی فرهنگی ، هنری ، اجتماعی و تفریحی فنز پرشین بلاگ است******)
بینام بانو میخواد بحرفه...!اجازه هست؟؟ نویسنده: بـیــ ـ ـ ـنام بـ ـ ـ ـانو - ۱۳٩٠/٧/٢٦


واسه اونا ک حوصله ی ادامه مطلب ندارن یه خلاصه میذارم:

 

خلاصه ای از حرفام:

1- معذرت واسه نبودنم!

2- بخش بروبچه های محله دوباره راه اندازی میشود!!

3- انتخاب سوژه های مصاحبه با همکاری مخاطبان!

4- اینبار با مسابقه های ما برای چند دقیقه فقط بخندید!!

و

و

و

بقیه حرفام در ادامه مطلب ....


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آموزش خوشنویسی - درس اول نویسنده: - ۱۳٩٠/٧/٢۳

با نام و یاد خدای مهربون

با سلام به همه دوستداران و همراهان هنر خوشنویسی درس امروز رو شروع می کنیم .

در خوشنویسی همه حروف و کلمات روی خط زمینه قرار می گیرند جز در چند مورد .

خط زمینه یا خط کرسی خطی است که حرف روی آن قرار می گیرد، این خط کمک می کنه که هر حرف یا کلمه به درستی در جای خود قرار بگیرد و از بی نظمی و کج شدن سطر جلوگیری می کنه . برای نوشتن هر حرف در خوشنویسی قاعده و قانونی وجود داره که اگه طبق اون عمل کنید می تونید خیلی زود پیشرفت کنید و توجه داشته باشید که هر روز ساعتی رو به خوشنویسی و تمرین اختصاص بدید ....

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
درست کردن دستمال سفره به شکل کت ( پست آزاد ) نویسنده: - ۱۳٩٠/٧/٢٢

امروز با یک آموزش در زمینه ی سفره آرایی در خدمت شما هستیم و با توجه به اینکه آموزش مذکور بیشتر از طریق دیداری انجام می پذیرد تصاویر تمام مراحل بطور کامل برای آموزش بهتر تهیه شده و قسمتی که نیاز به توضیح داشت تشریح شده است.

 

لطفا برای دیدن روش تا کردن دستمال به ادامه مطلب بروید ....


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پژوهشی درباره تئاتر پست مدرن نویسنده: احمد مسرت - ۱۳٩٠/٧/٢۱

احمد مسرت

پست مدرنیسم از خرابه های دوره مدرنیسم در دهه ۷۰.م. در قرن بیستم، سر بیرون می آورد و نظام ها و ساختارهای دوره مدرنیسم را در هم می شکند. پست مدرنیسم بر خلاف مدرنیسم که خود را در قالب ها و تعاریف محدود می کرد از هر نوع مرزبندی و تعریف گریزان است. بنابراین مرز بین زشت و زیبا را از میان برمی دارد و به ستیز با نخبه گرایی برمی خیزد. دراین دوره ساختار شکنی وارد همه حیطه های هنری از جمله تئاتر می شود و تحولاتی شگرف و عمیق در این عرصه ایجاد می کند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
The Little Prince نویسنده: ا. مـحـمــدنــژاد - ۱۳٩٠/٧/۱٩

Esma'eil Mohammad nezhad

" The little Prince " is a well-known name for us.

" The little prince " published in 1943, is a novella and the most famous work of French writer, poet and aristocrat aviator Antoine de Saint-Exupéry (1900–1944, Mort pour la France). It has been translated into more than 190 languages and has sold more than 80 million copies worldwide, making it one of the best-selling books ever published.

An earlier memoir by the author recounted his aviation experiences in the Sahara desert. He is thought to have drawn on those same experiences for use as plot elements in The Little Prince. Saint-Exupéry's novella has been adapted to various media over the decades, including stage, screen and operatic works.
Read More And Download it here.
  نظرات ()
عکاسی پرتره -2 نویسنده: مسعود ساکی - ۱۳٩٠/٧/۱٩

مسعود ساکی

 

با سلام خدمت دوستان بازدیدکننده... اذین هم قسمت دوم در مبحث عکاسی پرتره، که امیدوارم مفید واقع بشه...

عکاسی پرتره - گروه فرهنگ و هنر

عکاسی پرتره کار بیشتری از نشاندن فردی با صورت خندان جلوی دوربین است .
عکس پرتره روایت کننده یک داستان است و خصوصیات منحصر بفرد موضوع و اینکه چرا عکاس به او توجه کرده است را نشان می دهد.
آیا تا به حال پرتره غریبه ای را دیده اید که احساس کنید او را می شناسید ؟ بزرگ ترین عکاسان پرتره دنیا مثل یوسف کاش تبحر زیادی در استفاده از ابزار و اصول عکاسی نداشتند ، بلکه وقت زیادی را باموضوع در محل کار یا زندگی اش می گذراندند تا اورا به خوبی بشناسند. درنتیجه موضوع برای آنها غریبه نبود و عکسها پر از احساس و درک بودند.

برای مشاهده تمامی این متن به ادامه مطلب مراجعه نمایید.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
فرهنگ کتاب و کتابخوانی نویسنده: مجید مصطفوی - ۱۳٩٠/٧/۱٧

 مجید مصطفوی - گروه فرهنگ و هنر              

 

 

 

 

سلام بر یاران عزیز              

گُل قدمتی دیرینه دارد  ، به طوری که هزار ان سال به عنوان سمبل عشق و زیبایی به بشر خدمت کرده است.
هر کشوری آداب و روش خاصی برای هدیه کردن گُل دارد. در ایران گُل ها با زیبایی خاصی تزیین و تقدیم می شوند.

 

 • معمولاً هنگام هدیه دادن گُل ، تعداد شاخه های گُل باید فرد باشد ، زیرا در این صورت آرایش آنها زیبا تر خواهد بود. در صورت زیاد بودن گُل ها ، تعداد آن ها مطرح نمی باشد.
 • به عقیده بعضی ها مهم است که تعداد شاخه های گُل زیاد و یا به صورت سبد گُل بزرگ باشد ، ولی گُل در هر صورت و یا هر تعداد ارزش خاص خود را دارد ، حتی اگر یک شاخه باشد.
 • پس از دریافت گُل باید آن ها را در گلدان و در محل مناسبی روی میز قرار داد.
 • معمولاً در موارد زیر بردن گُل متداول است:
 1. نامزدی
 2. مسافر تازه وارد
 3. جشن تولد
 4. ازدواج
 5. بچه دار شدن
 6. خانه جدید
 7. مراسم عزاداری
 8. سالگرد ازدواج
 9. ترفیع
 10. افتتاحیه
 11. نمایشگاه ها و ...

حال سوال من این است جایگاه کتاب در زندگی انسان چقدر است . آیا ما آدابی برای هدیه دادن کتاب در جامعه خود داریم .و معمولا بردن کتاب در چه جاهای متداول است . منتظر نظرات سازنده شما هستیم .


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
به پیج رنک دو رسیدیم نویسنده: ا. مـحـمــدنــژاد - ۱۳٩٠/٧/۱٧

اسماعیل محمدنژاد

 

تنها پس از گذشت کمتر از 6 ماه از فعالیت رسمی گروه فرهنگ و هنر به پیج رنک دو در دیدگاه موتور جستجوی گوگل رسیدیم. این مهم رو به دوستانم در گروه فرهنگ و هنر تبریک عرض میکنم.

  نظرات ()
کافی نیست اما عذر میخواهم... نویسنده: ا. مـحـمــدنــژاد - ۱۳٩٠/٧/۱٤

اسماعیل محمدنژاد

یه سلام پر از نشاط و انرژی به همه ی فرهنگ و هنریای نازنین

هم همکاران عزیز و هم مخاطبین نازنینمون

میدونم که کافی نیست و موجه هم نیست ولی عذر میخوام که نبودیم چند روزی. حقیقت اینه که من و سر دبیر محترممون بدلایل مشکلات شخصی که داشتیم و خیلی به یکباره برامون پیش اومد نتونستیم به گروه دسترسی داشته باشیم و برای همین کمی دچار بی برنامگی شد گروه. بنابراین در وهله ی اول از همکاران عزیزمون خاصه "سر کار خانوم صبا.ح" که مدیریت بخش « خونه ی مهربونی » رو بر عهده دارند بدلیل قصور در وظایفمون عذر می خوام گرچه مؤکداً تکرار می کنم که واقفیم بر اینکه عذر خواهی ما کافی نیست...


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
کامل ترین کتاب الکترونیکی شازده کوچولو اینک در گروه فرهنگ و هنر نویسنده: ا. مـحـمــدنــژاد - ۱۳٩٠/٧/۱۳

اسماعیل محمدنژاد

 

کاملترین کتاب الکترونیک " شازده کوچولو " اینک در کتابخانه ی گروه فرهنگ و هنر قابل دسترسی است. از ویژگی های جالب این کتاب که آن را از دیگر ویرایش های الکترونیکی این کتاب متمایز می کند می توان به موارد زیر اشاره کرد :
 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نقاشی ما قبل تاریخ در سرزمین پارس نویسنده: - ۱۳٩٠/٧/۱۱

سنگ نگاره ای خارق العاده؛ عکس از محمد ناصری فرد

سنگ نگاری 

از زمانهای غار نشینی نقاشی و هنر؛ نقش و جایگاه ویژه ای در زندگی ایرانیان داشته است. نقاشی دیواری بر دیوار های غاری در نزدیکی خرم آباد لرستان که مربوط به هفت هزار سال ق .م و تقریبا مقارن با نقاشی غار لاسکو است و موضوع آن صحنه های رزم و شکار و تصاویر حیوانات ، به ویژه آهو و گوزن را به تصویر کشیده است . و شامل نقوش حیوانات ازجمله بز ، که یک چوپان و سگ گله آنها را همراهی می کند. که نشان دهنده شیوه ی زندگی و شکار در آن زمان است.

  مقایسه بین هنرهای سنگی در ایران و امریکا؛ خمین؛ عکس از محمد ناصری فرد

علاوه برشوش در تپه گیان نزدیک نهاوند ، تپه ی سیلک نزدیک کاشان ، تورنگ تپه نزدیک گرگان ، تپه حصار نزدیک دامغان ، چشمه علی نزدیک ری ، لرستان و آذربایجان حفریاتی گرانبها بدست آمده که حاکی از وجود ساکنان بومی فلات ایران است. این تپه های باستانی مامن آنها بوده و اولین بقایای سفال های شکسته تپه های سیلک ، مربوط به آنهاست و غالبا رنگ این سنگ نگاره ها به رنگ سیاه بوده است


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نقد موسیقی نویسنده: بهرنگ قدرتی - ۱۳٩٠/٧/٩

 به قلم بهرنگ قدرتی

روایتی جدید از موسیقی فاخر

نقد و بررسی آلبوم خاطرات گمشده

با صدای فریدون آسرایی

فریدون آسرایی - خاطرات گمشده


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
لاله از آفتاب می گوید نویسنده: ا. مـحـمــدنــژاد - ۱۳٩٠/٧/۸

اسماعیل محمدنژاد

اولین کتاب الکترونیکی گروه فرهنگ و هنر با نام " لاله از آفتاب می گوید " با مضمون دفاع مقدس در کتابخانه ی فرهنگ و هنر منتشر شد.

این کتاب دارای فرمت PDF می باشد و قابل اجرا در رایانه های خانگی ، رایانه های لوحی ( تبلت ) و برخی گوشی های مجهز به Adobe Reader مانند نوکیا است.

بزودی کتاب مسافر کوچولو ( شازده کوچولو - The Little Princes ) با ترجمه ی احمد شاملو با فرمت های مختلف و به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر خواهد شد. 

ما را از نظرات و پیشنهاداتتان بهره مند سازید. 

برای دریافت این کتاب اینجا کلیک نمایید. 

  نظرات ()
عناصر اصلی داستان نویسی نویسنده: سید حسین قوامی - ۱۳٩٠/٧/٧

سید حسین قوامی

موارد زیر جزء عناصر اصلی داستان محسوب می‌شود که دانستن آنها برای هر داستان‌نویسی لازم و کارگشاست:

کشمکش (CONFLICT)

منظور از کشمکش، درگیری ذهنی یا اخلاقی شخصیت داستان است که از امیال یا آرزوهای برآورده نشده یا مغایر ناشی می‌شود. در داستان باید دید آیا کشمکش عاطفی شخصیت اصلی و نیز کشمکش بین شخصیت‌های دیگر وجود دارد؟ و نویسنده تا چه حد توانسته کشمکش بین شخصیت‌ها و کشمکش شخصی قهرمان داستان را نشان دهد.

طرح (PLOT)

مبحث طرح یکی از مباحث پیچیده و اساسی در داستان است. اما این‌جا به‌طور گذرا می‌گوییم منظور از طرح، نقشه، ‌نظم، الگو و شمائی از حوادث است. به بیان بهتر، حوادث و شخصیت‌ها طوری در داستان شکل می‌یابند که کنجکاوی و تعلیق خواننده را به دنبال می‌آورند. خواننده حوادث داستان را پی می‌گیرد و می‌خواهد علت وقوع آنها را بداند. شاید لازم باشد بگویم که طبق تعریف ای.ام.فورستر بین داستان و طرح، فرق است. داستان نقل رشته‌ای از حوادث است که بر طبق روالی زمانی ترتیب پیدا کرده‌اند. اما طرح، نقل حوادث است با تکیه بر موجبیت و روابط علی و معلولی. در این قسمت از نقد باید نکاتی را که مرتبط با طرح است در نظر بگیریم: آیا طرح اصلی واضح و قابل باور است؟ آیا شخصیت اصلی مسأله‌ی تعریف شده‌ای برای حل کردن دارد؟ آیا خواننده می‌تواند زمان و مکان داستان را به آسانی تشخیص دهد؟

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نقد فیلم درباره الی نویسنده: مصطفی مردانی mostafa mardani - ۱۳٩٠/٧/٥

مصطفی مردانی

من هم مثل خیلی از فیلم بین هایی که این روزها هوس دیدن یک فیلم ایرانی تمام وجودشان را پر کرده بود، هوس دیدن فیلمی که از کارگردان های خارجی نخل طلا یا خرس نقره ای را بیرون کشیده باشد، فیلمی که افتخار جدیدی باشد، هوسی که هیچ وقت تمامی ندارد وجودم را پر کرده بود؛ من هم مثل خیلی از فیلم بین ها درباره الی را دیدم. همین جا اعتراف می کنم که هیچ نقدی روی این فیلم در روزنامه ها نخواندم و نقدهای خیلی از دوستان را هم به خاطر نوشتن این نقد گوش نکردم. من مثل همیشه دوست دارم نقدهایم مجزا و مستقل از دیگران باشد. بحث را با جنس فیلم شروع می کنیم.

درباره الی چه جور فیلمی بود!؟
مثل همه کارهای اصغر فرهادی، این فیلم هم از ایده شک و تردید استفاده کرده بود. این که بالاخره چه کسی راست می گوید و چه کار باید کرد؟! درباره الی، درباره شخصیتی بود که مثل یک شبح از دل جمعی ناهمگون بیرون می آید و با ناپدید شدنش، سفر شمال همه را خراب می کند. فیلم از عناصر سوررئال مثل ادغام شخصیت ها، ادغام صحنه ها، روایت غیر خطی و از عناصر رئال جادویی مثل دعا، خرافات، جن و پری، اشباحی که در شب بیرون می آیند (مثل شبح الی) و خیلی از عقاید دینی و غیردینی ماورایی استفاده نمی کند. فیلم توسط شخصیت هایی معمولی، در یک محیط معمولی و با محوریت یک اتفاق معمولی نوشته شده است. اما چه چیزی این فیلم را خاص می کند؟


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
بوی ماه مهر... نویسنده: ا. مـحـمــدنــژاد - ۱۳٩٠/٧/۱

اسماعیل محمدنژاد

سلام...

" بوی ماه مهر " آمد...

مهر ، ماه زیبایی است...

شروع پاییز...

شروع فصلی زیبا و زرد و نارنجی که بی شک تک تک ما را به یاد لحظات خوشی می اندازد...

نمی دانم چرا اما انگار مهر شروع فصلی پر خاطره است...

خاطره ی خواندن شعر " بوی ماه مهر " در کلاس....

بوی ماه مهر - گروه فرهنگ و هنر


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخیر An Essay چرا وبلاگی با آدرس مورد نظر پیدا نمی‌شود؟! وبلاگ تشابهات کاریکاتوری دانلود رمان دختری که حرف نمی‌زد کتاب خرداد92 فراخوان گروه فرهنگ و هنر برای وبلاگ نویسان پست آزاد جاذبه‌های جادویی فوتبال در برنامه نود عکاسی خبری - قسمت 2 کتاب شهریور
کلمات کلیدی وبلاگ گروه فرهنگ و هنر (۱۱٤) آشپزی (۳٠) اسماعیل محمدنژاد (٢۱) فنز پرشین بلاگ (٢۱) بچه های محله (۱٧) عکاسی (۱٥) کتاب و فرهنگ کتاب خوانی (۱۳) بی نام بانو (۱۳) آموزش (۱٠) آموزش عکاسی (۱٠) صبا (۱٠) مسابقه (٩) فیلم و تئاتر (٩) احمد مسرت (۸) خوشنویسی (۸) پرشین بلاگ (۸) موسیقی (٧) داستان نویسی (٧) کوچه باغ (٧) دکتر مهدی بوترابی (٧) مهدیه خردمند (٧) سیدحسین قوامی (٦) صبا ح (٦) مجید مصطفوی (٦) ماهنامه الکترونیک (٦) بهرنگ قدرتی (٦) نقاشی (٥) سر دبیر (٥) تاریخچه عکاسی (٥) مسعود ساکی (٥) بینام بانو (٥) کتابخانه ی الکترونیک (٥) مصاحبه (٤) پرتره (٤) فراخوان (۳) کاریکاتور (۳) ستاره (۳) ماه محرم (۳) دسرها (۳) جواب مسابقه (۳) شعر و داستان نویسی (۳) سرویس وبلاگ فارسی (۳) سعید داوری (۳) شیرینی ها (۳) ماه رمضان (٢) مهدی موحدی (٢) سفره آرایی (٢) عکاسی خبری (٢) ادبیات (٢) download (٢) مدیر (٢) صدا و سیما (٢) داستان کوتاه (٢) ebook (٢) ماه مبارک رمضان (٢) روز وبلاگ فارسی (٢) مرور کتاب (٢) خونه ی مهربونی (٢) میناس (٢) شروینسا (٢) موسیقی نمایش (٢) کوکو ها (٢) ترشی ها (٢) کتابهای که باید خواند (٢) شیرینی پفکی گردویی (۱) ترشی کلم قرمز (۱) دانلود مقاله تاریخ نقاشی (۱) اسنک ها (۱) نون پنیر سبزی (۱) پرفروشهای2011 (۱) تزیین فرنی (۱) ماکروگرافی (۱) رضا یزدانی ساعت فراموشی (۱) بهروز پایگان میلاد عدل (۱) کیک چایی و دارچین (۱) شیرینی دو رنگ کره ای (۱) تزئینات عید نوروز (۱) طبیعت و کتاب (۱) english story (۱) بزمرگی (۱) فرهنگ و هنر بومی (۱) حمید رفیعی (۱) تاسوعی حسینی (۱) حمله به سرویس های وبلاگدهی (۱) پرچم ایران در طول تاریخ (۱) کتاب تیر (۱) زوال کلنل (۱) زلزله زدگان آذربایجان (۱) کتاب شهریور (۱) کتاب خرداد (۱) داستانهای کوتاه رمانتیک انگلیسی (۱) ترشی ونوشک (۱) دستمال سفره به شکل گل (۱) رمان جنایی (۱) شنیسل مرغ (۱) کشک بادنجان (۱) محمدرضا مداحیان (۱) شنیسل ها (۱) املت ها (۱) املت سبزیجات و قارچ (۱) پیتزا ها (۱) smptheme (۱) عدس پلوی نذری (۱) پیتزا سبزیجات و گوشت (۱) داریوش عابدی (۱) کیک خامه ای (۱) دنات (۱) برج سنبله (۱) دوشیزه ی شهریور (۱) لکه زدایی (۱) میرزا قاسمی (۱) تله فیلم آدم آهنی (۱) تئاتر پست مدرن (۱) پرفورمنس ارت (۱) ضرغام مهرگان فرد (۱) علی شهبازی گیتار (۱) رضا تاجبخش پیانو (۱) شبکه ی شما (۱) تخم مرغ سرامیکی (۱) پیامبری هنرمند (۱) نقد و بررسی آلبوم بی واژه (۱) محمدطاها (۱) سی سی (۱) ترکیب بندی در عکاسی (۱) google-گوگل (۱) page rank-پیج رنک (۱) cultural-art (۱) اصطلاحات آشپزی (۱) کاراکتر سازی (۱) نقد تاریخی (۱) جان آپتون (۱) حلیم بانجون (۱) فرهنگی-هنری-اجتماعی (۱) کتاب آبان (۱) کمی آنطرف تر از دیروز! (۱) فلافل لبنانی (۱) سنگ نگاری (۱) نقاشی روی سفال (۱) نمایش صوتی (۱) ادبیات ما (۱) عناصر اصلی داستان نویسی (۱) فریدون آسرایی خاطرات گمشده (۱) پاشا یثربی سروش دادخواه (۱) سیدعباس سجادی (۱) لاله از آفتاب می گوید (۱) نشر شاهد (۱) کوفته ها (۱) توهم (۱) دوربین عکاسی (۱) کوکوی سیب زمینی (۱) علی صادقی (۱) میلاد حضرت فاطمه (۱) روز پدر (۱) نقاشی قهوه خانه ای (۱) پردیس من (۱) فعالیت داوطلبانه (۱) میهن بلاگ (۱) کابوس (۱) تروریسم (۱) شله زرد (۱) آغاز (۱) لاهیجان (۱) نیمه شعبان (۱) نکات خانه داری (۱) دفاع مقدس (۱) محمد اصفهانی (۱) گوسفند (۱) تولد پرشین بلاگ (۱) معرفی رمان (۱) مانی (۱) اولین ها (۱) ولادت حضرت علی (۱) قیصر امین پور (۱) نوربالا (۱) شهریور (۱) امام زمان (عج) (۱) روز زن (۱) کربلا (۱) نمایش (۱) روانشناسی (۱) ختم قرآن (۱) سخن بزرگان (۱) نشر چشمه (۱) نوروز (۱) شازده کوچولو (۱) بلاگفا (۱) نظرات (۱) میلاد (۱) تهران (۱) ادبی (۱) ایران (۱) شهید (۱) مترو (۱) نقد (۱) اجتماعی (۱) دستمال سفره (۱) مسابقه کتاب خوانی (۱) حضرت زینب (س) (۱) اندیشه فولادوند (۱) تازه های کتاب (۱) بهارانه (۱) همه پرسی (۱) بوی ماه مهر (۱) میلاد امام حسن مجتبی (ع) (۱) شیر برنج (۱) برنامه نود (۱) دسر ها (۱) عکاسی ماکرو (۱) romantic (۱) the little prince (۱) سمن (۱) پیامک عید قربان (۱) لوئی ژاک مانده داگر (۱) سالاد میوه (۱) نیما مسیحا (۱) تواب (۱) مسعود همایونی (۱) برنده مسابقه (۱) نگار نیک نفس (۱) کیک ها (۱) زویا پیرزاد (۱) نقد فیلم درباره ی الی (۱) مصطفی مردانی (۱) حدیث میر امینی (۱) حسین غیاثی (۱) سالاد ها (۱) نوشیدنی ها (۱) قهوه ترک (۱) پاناروما (۱) عظیمی نژاد+کهن دیری (۱) خورشت خلال (۱) تابستان و کتاب (۱) شیرینی خشک (۱) سارا سالار (۱) تیرامیسو (۱) عید قربان (۱) عکاسی در سفر (۱) آذین پارسا (۱) کیک اسفنجی (۱) سایه سپید (۱) خورشت ها (۱) چهل منبر (۱) سینا دادخواه (۱) مدیران پرشین بلاگ (۱) مرباها (۱) کوروش اصلانی (۱) فرنی (۱) تخم مرغ چینی (۱) مترجم زبان انگلیسی (۱) ترانه های دریایی (۱) کیک خونگی (۱) فریبا کلهر (۱)
دوستان من کلبه ی ایرانیان دلنوشته های یک ستاره یک عاشق ایرانی M A S T E R M U S I C کوروش اصلانی صحنه آموزشی گروه هنری رجا, گروه مطبوعاتی قلم اندیشان گالری عکس گل سرخ جوانه ،. داستان روز کودکان پرشین بلاگ پرشین بلاگ اخبار پرشین بلاگ سایت رسمی فنز پرشین بلاگ باشگاه هواداران پرشین بلاگ مصاحبه با وبلاگ نویسان پرشین بلاگ تار ستار مصطفی مردانی وار ثانیه های مهافتابی چکامه وب شخصی مسعود ساکی آشپزی - فوتو بلاگ Suntoons زمان بی کرانه،ايران جاودانه،اکرنه سایت رسمی اقلیما پولادزاده مجله ی ادبی گیور وبلاگ دکتر دات آی آر دانشجویان رشته رباتیک پیام نور آریانیکا پرتال زیگور طراح قالب